kategoria: Turystyka
3 czerwiec 2024

Pociągi na Hel i do Kołobrzegu w wakacyjnym rozkładzie PKP Intercity

zdjęcie: Pociągi na Hel i do Kołobrzegu w wakacyjnym rozkładzie PKP Intercity / pixabay/845958
Sezonowe połączenia kolejowe z Lublina na Hel, do Kołobrzegu i nowe połączenia z Dorohuskiem znajdują się w wakacyjnym rozkładzie jazdy pociągów PKP Intercity w Lubelskiem. Zmiany wejdą w życie w niedzielę.
REKLAMA

Spółka PKP Intercity zakomunikowała w poniedziałek, że w wakacyjnym rozkładzie jazdy z i do Lublina kursować będzie 29 par pociągów, czyli o dwa więcej niż dotychczas.

Od 21 czerwca pasażerowie skorzystają z sezonowego połączenia TLK Ustronie między Lublinem a Kołobrzegiem, od 24 czerwca – z pociągu TLK Mierzeja relacji Dorohusk, Lublin, Hel, Lublin. Natomiast trasa pociągu IC Chełmianin między Warszawą a Chełmem zostanie wydłużona do stacji Dorohusk przy granicy z Ukrainą.

W wakacje - przekazała spółka - podróżni z Lublina będą mogli skorzystać ponadto z 15 par połączeń do Warszawy, trzech do Krakowa, pięciu do Kielc, czterech do Wrocławia, pięciu do Katowic oraz trzech do Szczecina.

Jak podał przewoźnik, na czas korekty rozkładu na największych dworcach w Polsce pasażerom będą pomagać informatorzy. Można też skorzystać z całodobowej infolinii przewoźnika pod numerem telefonu +48 22 322 22 22.

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak poinformował wcześniej, że 9 czerwca na tory wyjadą 454 pociągi PKP Intercity. W porównaniu z poprzednimi wakacjami będzie ich o 31 więcej.

Przewoźnik uruchomi dodatkowo 30 specjalnych pociągów okresowych. M.in. pociąg Posejdon z Warszawy do Kołobrzegu, pociąg Jantar z Warszawy na Hel, pociąg Delfin z Warszawy do Łeby, Podhalanin ze Szczecina do Zakopanego, czy pociąg Wolin ze Świnoujścia przez Bielsko-Białą do Krakowa.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Puławy
11.6°C
wschód słońca: 04:14
zachód słońca: 20:50
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Puławach

kiedy
2024-06-22 18:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-06 17:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-06 20:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-21 19:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany