kategoria: Na Sygnale
31 maj 2024

Trwa długi weekend. Dbamy, aby upłynął bezpiecznie

zdjęcie: Trwa długi weekend. Dbamy, aby upłynął bezpiecznie / fot. KPP Puławy
fot. KPP Puławy
Trwa długi, majowo - czerwcowy weekend. Czuwamy nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu oraz osób nas odwiedzających. Patrole prewencji, ruchu drogowego, kryminalni - dla nas nie ma wolnego, liczy się bezpieczeństwo. Apelujemy o przestrzeganie przepisów, wzajemny szacunek na drodze i odpowiedzialną, rozsądną jazdę, nigdy pod wpływem alkoholu!
REKLAMA

Przedłużony weekend związany ze świętem Bożego Ciała to również zwiększone natężenie ruchu na drogach. Już od środy podejmujemy działania, aby zdarzeń drogowych w tym czasie było jak najmniej. Ponieważ największe zagrożenia niesie ze sobą przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, na wielu drogach w naszym powiecie można spotkać policjantów z ręcznymi miernikami prędkości oraz radiowozy oznakowane i nieoznakowane.

Ponadto funkcjonariusze zwracają uwagę na korzystanie przez użytkowników pojazdów z pasów bezpieczeństwa, a także właściwe przewożenie dzieci. Niezwykle ważnym zadaniem jest także eliminowanie z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Każdy kierowca, który wsiada za kółko będąc pod działaniem alkoholu stanowi potencjalne zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników drogi. Osoby, które decydują się na taki krok, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Przykładem jest 42-latek z gminy Nałęczów, który wczoraj wieczorem został zatrzymany w Czesławicach przez policjantów z nałęczowskiego posterunku. Nie dość, że był nietrzeźwy (miał 0,7 promila alkoholu w organizmie) to posiada zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nałożony na niego przez Sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 i surowe konsekwencje finansowe. Warto też przypomnieć, że w myśl obowiązujących przepisów, kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści, podobnie jak piesi, są niechronionymi uczestnikami ruchu i lekceważenie ich praw na drodze może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Natomiast użytkowników jednośladów, zwłaszcza motocyklistów, przestrzegamy przed brawurą i lekkomyślnością.

kom. Ewa Rejn - Kozak/BRD KGP

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Puławy
13.5°C
wschód słońca: 04:14
zachód słońca: 20:50
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Puławach

kiedy
2024-06-22 18:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-06 17:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-06 20:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-21 19:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany