kategoria: Na Sygnale
4 czerwiec 2024

Sprzedając lampę do samochodu, uwierzył oszustowi i stracił 9 tysięcy zł

zdjęcie: Sprzedając lampę do samochodu, uwierzył oszustowi i stracił 9 tysięcy zł / fot. KPP Puławy
fot. KPP Puławy
42-letni mieszkaniec Puław wystawił na sprzedaż lampę do samochodu, a gdy otrzymał informację zwrotną, że przedmiot został sprzedany, ale nie zgadza się kwota przelewu, podał oszustowi kilka kodów BLIK. Gdy zorientował się, że to oszustwo, pieniądze zostały już wypłacone na drugim końcu Polski. Stracił 9 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność podczas transakcji finansowych.
REKLAMA

Do komendy w Puławach zgłosił się 42-latek, który powiadomił, że został oszukany podczas próby sprzedaży na portalu olx. Mężczyzna wstawił ogłoszenie o sprzedaży lampy przedniej do samochodu. Niedługo później otrzymał powiadomienie, że przedmiot został sprzedany, a kwota została przelana na jego konto. Jednakże ze względu na błąd banku zamiast 2 600 zł przelano 3 000 zł. Gdy próbował wyjaśnić sytuację, otrzymał komunikat żeby zalogować się na konto bankowe. Mając problem z uzupełnieniem danych, wybrał ikonę "pomoc".

Od razu po klinięciu w ikonę "pomoc" do 42-latka zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jest konsultantem i pomoże sprostować pomyłkę. Wydając kolejne instrukcje doprowadził do tego, że puławianin wygenerał kolka kodów BLIK, które kolejno podawał rozmówcy. W pewnym momencie zauważył braki na koncie. Okazało się, że oszuści wykorzystali podane kody, aby wypłacić pieniądze w bankomacie na drugim końców. Tajemniczy konsultant rozłączył rozmowę i zniknął. W efekcie jego działania, 42-latek z Puław stracił 9 tysięcy złotych.

Apelujemy o ostrożność podczas transakcji finansowych. Nie mając pewności z kim mamy do czynienia, zrezygnujmy z podejrzanej transakcji i pod żadnym pozorem nie podawajmy swoich danych dostępowych do konta.

komisarz Ewa Rejn- Kozak

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Puławy
11.6°C
wschód słońca: 04:14
zachód słońca: 20:50
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Puławach

kiedy
2024-06-22 18:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-06 17:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-06 20:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-21 19:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany