7 czerwiec 2022

Chcąc uniknąć zderzenia z samochodem, uderzyła w pieszą na przejściu

zdjęcie: Chcąc uniknąć zderzenia z samochodem, uderzyła w pieszą na przejściu / fot. KPP Puławy
fot. KPP Puławy
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek zdarzenia, do którego doszło w Puławach, na ulicy Dęblińskiej. 74-letnia kobieta kierująca citroenem, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, uderzyła w 53-letnią pieszą, które z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o ostrożność!
REKLAMA

Do wypadku doszło w sobotnie przedpołudnie w Puławach, na ulicy Dęblińskiej. Jak wynika z relacji uczestników i świadków zdarzenia, kobieta kierująca citroenem uderzyła w pieszą prowadzącą po przejściu rower. Poszkodowana 53-latka z Puław, z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez 74-latkę kierującą citroenem. Kobieta widząc, że jadący przed nią samochód zatrzymuje się przed przejściem aby przepuścić pieszą, nie zdążyła zahamować i chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem, zjechała na prawy pas ruchu gdzie uderzyła w kobietę prowadzącą rower. 74-letnia mieszkanka gminy Puławy była trzeźwa.

To kolejne zdarzenie w ostatnim czasie z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy o ostrożności i rozsądku, zarówno pieszym jak i kierowcom.

podkomisarz Ewa Rejn - Kozak

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Puławy
14.1°C
wschód słońca: 05:28
zachód słońca: 17:49
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Puławach

kiedy
2023-03-24 19:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 19:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-01 16:00
miejsce
Hala Sportowa ZST, Puławy, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-20 19:00
miejsce
Peweks Art&Music, Puławy, Centralna 1
wstęp biletowany