kategoria: Kraj
11 czerwiec 2024

Warszawska Strefa Kibica piłki nożnej rusza w niedzielę

zdjęcie: Warszawska Strefa Kibica piłki nożnej rusza w niedzielę / fot. PAP
fot. PAP
Do wspólnego kibicowania reprezentacji Polski podczas UEFA EURO 2024 zaprasza stołeczny magistrat. Warszawska Strefa Kibica (WSK) na błoniach stadionu Narodowego ruszy już w niedzielę. Będzie tam można obejrzeć wszystkie grupowe mecze Polaków.
REKLAMA

"Wiem, że wśród mieszkańców jest wielu fanów piłki nożnej, dlatego na wielkie sportowe emocje z udziałem naszej reprezentacji zapraszam do Warszawskiej Strefy Kibica. Oprócz transmisji meczów zaplanowaliśmy strefy wypoczynkowe i atrakcje dla dzieci. Otwieramy już w niedzielę o 12" – powiedział cytowany w komunikacie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Transmisje meczów będą wyświetlane na specjalnie przygotowanym telebimie, który zapewni doskonały odbiór widowiska. Na kibiców będą czekać także strefy wypoczynkowe zorganizowane we współpracy z partnerami wydarzenia. Wśród atrakcji znajdą się m.in. malowanie buziek, dmuchańce dla dzieci, czy miniboisko do piłki nożnej.

Do dyspozycji fanów będą również liczne punkty gastronomiczne z ciepłymi i zimnymi przekąskami oraz napojami.

Na specjalnej stronie https://strefakibica.com/ na bieżąco będą publikowane wszelkie informacje związane z WSK. "Liczba miejsc w strefie będzie ograniczona – na jej terenie jednocześnie będzie mogło się znajdować maksymalnie około 10 tysięcy osób. Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga generowania biletu wstępu" - poinformował ratusz.

Pierwsza transmisja w strefie kibica ze spotkania Polski z Holandią już w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 15. Kolejny mecz - z Austrią, 21 czerwca o godz. 18 i trzeci z Francją, 25 czerwca także o godz. 18.

Organizatorem Warszawskiej Strefy Kibica jest PGE Narodowy, a partnerami głównymi - m.st. Warszawa oraz Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.(PAP)

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Puławy
11.6°C
wschód słońca: 04:14
zachód słońca: 20:50
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Puławach

kiedy
2024-06-22 18:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-06 17:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-06 20:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-21 19:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany