29 maj 2024

Ruszył nowy zielonogórski rower miejski

zdjęcie: Ruszył nowy zielonogórski rower miejski / pixabay/1838605
W środę oficjalnie ruszył zielonogórski rower miejski. W tym roku operatorem rowerów jest firma Orange Polska. Konstrukcja nowych jednośladów uniemożliwia przewożenie innych osób - zapewnił ratusz.
REKLAMA

"Mamy 350 rowerów i 40 stacji" – powiedział prezydent Zielonej Góry Marcin Pabierowski. Dodał, że magistrat chce uruchomić nowe stacje przy kąpielisku H2Ochla oraz w Zatoniu w rejonie pałacu. "Chciałbym również, żeby do miasta weszły także rowery elektryczne" – przekazał podczas konferencji prasowej.

Nowy rower miejski ma siedem biegów. "Jest tak skonstruowany, że nie da się nim przewozić innych osób" – wyjaśnił Arkadiusz Sobków, kierownik Biura Ruchu Drogowego zielonogórskiego urzędu miasta.

Pierwsze 20 minut jazdy wypożyczonym rowerem jest za darmo. Druga i każda kolejna rozpoczęta godzina wypożyczenia roweru kosztuje 4 zł. Nowością jest to, że rower można zostawić w dowolnym miejscu, nie tylko w stacji. Wtedy jednak opłata za pozostawienie roweru poza strefą zwrotu wyniesie 10 zł.

Z kolei osoba, która wypożyczy rower poza stacją i odda go do stacji otrzyma bonus w wysokości 2 zł. (PAP)

pij/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Puławy
11.6°C
wschód słońca: 04:14
zachód słońca: 20:50
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Puławach

kiedy
2024-06-22 18:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-06 17:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-06 20:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-21 19:00
miejsce
Puławski Ośrodek Kultury Dom...
wstęp biletowany